Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy. Konkursy skoków i bieg na trasach Kubalonki

KL
Tej zimy rozegrane zostały już trzy edycji zawodów dla najmłodszych oraz dwie edycje dla starszych skoczków i dwuboistów. W najbliższy weekend w Beskidach odbędą się trzecie tej zimy zawody LOTOS Cup.
Tej zimy rozegrane zostały już trzy edycji zawodów dla najmłodszych oraz dwie edycje dla starszych skoczków i dwuboistów. W najbliższy weekend w Beskidach odbędą się trzecie tej zimy zawody LOTOS Cup. LOTOS Cup
Od 19 do 21 lutego w Beskidach odbywać się będzie III edycja zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Po raz pierwszy tej zimy areną zmagań w rywalizacji starszych uczestników będą Kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku i trasy biegowe na Kubalonce.

Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy

Program LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest największym sportowo-społecznym przedsięwzięciem w historii polskiego sportu. Tej zimy po raz 18. skoczkowie narciarscy i po raz 12. kombinatorzy norwescy rywalizują w zawodach LOTOS Cup. Od trzech lat współzawodnictwo sportowe w ramach tego programu podzielone zostało na dwa cykle: LOTOS Cup i LOTOS Cup Kids, czyli zawody dla starszych i młodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.

Tej zimy rozegrane zostały już trzy edycji zawodów dla najmłodszych oraz dwie edycje dla starszych skoczków i dwuboistów. W najbliższy weekend w Beskidach odbędą się trzecie tej zimy zawody LOTOS Cup.

Zmagania podczas III edycji podzielone zostały na trzy dni. Tym razem jako pierwsi do walki przystąpią kombinatorzy norwescy. W sobotę, 19 lutego, na trasach Kubalonki zaplanowano bieg ze startu wspólnego, w którym dwuboiści walczyć będą w pięciu kategoriach wiekowych: chłopiec starszy, młodzik, kobiety, junior młodszy i open.

Przez kolejne dwa dni o medale w zawodach LOTOS Cup rywalizować będą skoczkowie narciarscy. Konkursy skoków rozegrane zostaną na dwóch obiektach o rozmiarze HS-104 i HS-75, które są częścią kompleksu Skalite w Szczyrku. Każdego dnia na skoczni będzie do rozdania siedem kompletów medali – pojednym w każdej kategorii wiekowej: chłopiec starszy, młodzik, młodziczka, kobiety, junior młodszy, junior i senior.

W poniedziałek, 21 lutego zaplanowano także drugą część rywalizacji dwuboistów, czyli skok do kombinacji norweskiej.

Na starcie najbliższych zawodów zobaczymy reprezentantki kadry narodowej kobiet w skokach narciarskich oraz zawodników z kadry narodowej juniorów w kombinacji norweskiej.

Program III edycji zawodów LOTOS Cup Szczyrk / Kubalonka, 19-21.02.2022

19.02.2022, sobota - bieg do KN, mass start

  • 13:00 - bieg do kombinacji norweskiej mass start
  • Chłopiec Starszy 2,5 km
  • Młodzik 5 km
  • Kobiety 5 km
  • Junior Młodszy 7,5 km
  • Open 10 km

20.02.2022, niedziela

  • 10:00 - seria próbna HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior, Kobiety; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji,
  • 12:00 - seria próbna HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji.

21.02.2022, poniedziałek

  • 09:00 - 2 serie konkursowe HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety; skok do KN: Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety; ceremonia dekoracji,
  • 12:15 - 2 serie konkursowe HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior; Skok do KN: Junior Młodszy, Open; ceremonia dekoracji.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy. Konkursy skoków i bieg na trasach Kubalonki - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na kozy.naszemiasto.pl Nasze Miasto