Paraolimpiada 2020. Mamy pierwszy medal w lekkiej atletyce. Srebro sprintera

Paweł Kotwica
Michał Derus zdobył srebrny medal w biegu na 100 metrów.
Michał Derus zdobył srebrny medal w biegu na 100 metrów. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Paraolimpiada 2020. Mamy pierwszy medal w lekkiej atletyce na igrzyskach paraolimpijskich Tokio 2020. Srebrny medal w biegu na 100 metrów zdobył Michał Derus w kategorii T47.

Polak uzyskał rezultat 10.61 sekundy. Pozostałe medale w tej konkurencji przypadły Brazylijczykom - złoty zdobył Petrucio Ferreira dos Santos (10.53), a brązowy Washington Junior (10.68).

Pochodzący z Tarnowa zawodnik (z zawodu informatyk), który urodził się bez lewej dłoni, powtórzył sukces sprzed pięciu lat - w Rio de Janeiro na 100 metrów również był drugi w swojej kategorii.

To czwarty medal naszej ekipy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wcześniej srebrny zdobył szermierz Adrian Castro w indywidualnym turnieju szablistów w grupie B, a brązowe Justyna Kozdryk w podnoszeniu ciężarów oraz Marcin Polak i Michał Ładosz w kolarstwie torowym. Polak i Ładosz są jednak podejrzani o niedozwolony doping i mogą stracić medal, jeśli badanie próbek B potwierdzi, że używali EPO.