Kopalnia Soli Bochnia: Przeżyj Przygodę w Sercu Solnej Góry

Materiał informacyjny Kopalnia Soli Bochnia
Gdzie indziej można dostrzec fascynujące połączenie dziedzictwa historycznego z najnowszymi technologiami, jeśli nie w sercu solnej góry w Bochni? Kopalnia Soli Bochnia, zasługująca na miano prawdziwego skarbu Małopolski, otwiera przed nami nową trasę turystyczną. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc niezapomniane wrażenia zarówno dla młodych, jak i starszych odkrywców. Sprawdźmy, co czeka na Ciebie w tym magicznym miejscu.

Podziemny Świat Cudów
Kopalnia Soli Bochnia to nie tylko miejsce bogate w tradycje, ale także dom dla niezliczonych naturalnych fenomenów. Wędrówka po kopalni umożliwia zetknięcie się z niesamowitymi formacjami solnymi, które przez wieki kształtowały się w tym podziemnym świecie. Każdy krok pozwala na odkrywanie nowych, zapierających dech w piersiach, formacji geologicznych.

Edukacja Przez Przygodę
Dzięki nowoczesnym technologiom multimedialnym, trasa edukacyjna w kopalni soli Bochnia oferuje gościom możliwość zanurzenia się w historię i geologię regionu w sposób interaktywny i emocjonujący. Każda stacja edukacyjna to nowa przygoda, która pozwala na głębsze zrozumienie procesów geologicznych i górniczych oraz historycznego znaczenia wydobycia soli.

Nowoczesne Technologie w Służbie Historii
W ramach trasy, goście mogą korzystać z najnowszych narzędzi multimedialnych, które umożliwiają zanurzenie w bogatą historię Kopalni Soli Bochnia. Rozszerzona rzeczywistość (AR) przenoszą gości w różne epoki, odkrywając przed nimi sekrety dawno minionych dni.

Edukacja przez Doświadczenie
Ciemność solnych korytarzy, cisza niespotykana nigdzie indziej, surowość solnych skał, wydrążonych przez wieki przez całe pokolenia górników oraz zagrożenia czyhające na nich za każdym zakrętem, zadecydowały o specyficznym kształcie górniczych wierzeń. Nic dziwnego, że wierzyli oni w opiekuna solnych podziemi – Skarbnika, który każdego dnia pomagał im szczęśliwie wyjść na powierzchnię. Zwiedzanie kopalni na trasie „Solny Świadek” to edukacyjne doświadczenie, które pozwala docenić trud, jaki wkładali górnicy w swoją pracę, a także zrozumieć, jakie znaczenie miała sól dla rozwoju regionu i całego kraju.

Podsumowanie
Kopalnia Soli Bochnia to miejsce, gdzie przygoda spotyka się z edukacją, a historia z nowoczesnością. Nowo otwarta multisensoryczna trasa „Solny Świadek” stanowi świetną okazję do zanurzenia się w magicznym, podziemnym świecie solnych cudów natury, będąc jednocześnie niezapomnianą lekcją historii i geologii. Nie przegap okazji do przeżycia tej niezwykłej przygody w sercu solnej góry!

„Solny Świadek” – Multisensoryczna Trasa Turystyczna jest efektem realizacji projektu pn. „Wprowadzenie unikatowej oferty kulturalno-edukacyjnej na udostępnionej trasie turystycznej w Kopalni Soli „Bochnia” współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Trasa przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://kopalnia-bochnia.pl/zwiedzanie/solny_swiadek/

Kopalnia Soli Bochnia: Przeżyj Przygodę w Sercu Solnej Góry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kopalnia Soli Bochnia: Przeżyj Przygodę w Sercu Solnej Góry - Dziennik Zachodni

Wróć na kozy.naszemiasto.pl Nasze Miasto