Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa malarstwa Eustachego Matejki

  Pałac Czeczów
  Kozy, ul. Krakowska/5, +48 33 818 03 11

  09:00 Od 23.01.2015 do 28.02.2015

  • Wstęp wolny

  Wystawa malarstwa Eustachego Matejki

  Eustachy Matejko (ur. 1931)

  Kozianin, mieszkający od ponad 50 lat w pobliskich Pisarzowicach. Uczęszczał do Szkoły Malarstwa Rzeźby i Grafiki w Bielsku-Białej, przekształconej w 1947 roku w Liceum Technik Plastycznych, ktorego jest absolwentem. Uczył się pod okiem tak znaczących postaci jak Jerzy Zitzman, Zenobiusz Zwolski, Monika i Edward Piwowarscy, czy Stanisław Oczko. Jednak jak sam podkreśla, największy wpływ na jego tworczość i postawę artystyczną miał Ignacy Bieniek, ktorego poznał pracując jako projektant wzorow tkanin w bielskich Zakładach Przemysłu Wełnianego Merilana.

  Eustachy Matejko jest członkiem wielu ugrupowań artystycznych: Stowarzyszenia Plastykow „Ondra-szek” i Grupy Plastycznej „Włokniarz” w Bielsku-Białej oraz Stowarzyszenia Tworcow Kultury Małopolski Zachodniej „Pasja” w Kętach.

  Prezentowany tworca posługuje się głownie techniką malarstwa olejnego. Nakłada gęstą farbę szpachlą, nadając swym pracom mięsistą fakturę. Rownie istotny w kształtowaniu obrazu jest kolor – jego obfitość i intensywność to niemal znaki rozpoznawcze malarstwa Eustachego Matejki.

  W zakresie tematu dominuje pejzaż, często ten najbliższy – beskidzki; częste są też przedstawienia architektury drewnianej, kompozycje kwiatowe, czy obrazy z pogranicza abstrakcji.

  Na wystawie prezentowane są rownież rysunki, pochodzące z rożnych okresow życia tworcy, będące często wstępem do dalszej jego pracy.

  Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00, lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: 33-818-03-11 wew. 101.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]